Centrum Rozwoju Osobowego i Wsparcia Rodziny

Mój Święty Dzień

u12

Pierwszy rok za Nami! Dokładnie 11. grudnia 2013 r. rozpoczęłyśmy tą wspaniałą przygodę z Bogiem, którą nazwałyśmy Urzekająca… To czas niesamowitej łaski, otwarcia się na Pana Boga i Jego Słowo, spojrzenia wgłąb własnego serca, wydobywania swojego piękna i odkrywania (nie tylko na comiesięcznych Mszach, ale każdego dnia), że każda z nas już jest URZEKAJĄCA.. :)

Dziękujemy Wam za ten piękny czas i jednocześnie zapraszamy na kolejne spotkanie, którego tematem będzie „Mój Święty Dzień”.
Rozważać będziemy III Przykazanie Boże, które przypomina nam o tym, że każdy Dzień Pański zaprasza Nas do szczególnego i wyjątkowego świętowania, odłożenia różnych codziennych trosk na bok i przebywania przede wszystkim z Bogiem, ale też znalezieniu czasu dla Najbliższych…

Tradycyjnie po Mszy Św. zapraszamy Was do Centrum Duszpasterskiego, ale tym razem nie tylko na herbatę… ;-) Mamy nadzieję, że ciasto urodzinowe Wam zasmakuje i na Waszych twarzach uśmiechu nie zabraknie, bo zaplanowałyśmy dla Was małą niespodziankę muzyczną… :)

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca! :)

Żyję życiem, do jakiego zostałam stworzona

warsztat_grudzien

Zapraszamy Was na kolejne warsztaty, organizowane w ramach Strefy Nadziei!

Tym razem będzie to cykl dwóch spotkań warsztatowych pt. „Żyję życiem, do jakiego zostałam stworzona”.

1. Spotkanie : SAMOPOZNANIE – poznaję moje dary

 • Wiem kim jestem – poznaję moje mocne strony i obszary rozwoju
 • Wiem jakie są moje talenty – pracuję nad ich rozwojem
 • Znam moje wartości – drogowskazy na ścieżce mojego życia
 • Podejmuję zmiany, które są możliwe do podjęcia – „Koło mojego życia”

2. Spotkanie : WIZJA – żyję wizją życia, do jakiego zostałam stworzona

 • Mapa moich marzeń – wiem jak marzyć na jawie
 • Myślenie, które sprzyja wizji – wiem jak określać i osiągać swoje cele – czyli mój Plan na 2015 ro
 • Materializowanie mojej wizji – wiem skąd czerpać wsparcie, aby dojść do celu

Warsztaty poprowadzi Magdalena Urbanowicz – certyfikowany trener rozwoju osobistego, coach i praktyk MBTI, doradca chrześcijański – na swój własny sposób „Urzekająca”.
Więcej informacji o Prowadzącej: www.magdalenaurbanowicz.pl .

Pierwszy warsztat odbędzie się:

 • 13 grudnia 2014 (sobota)
 • godz. 9.30-14.00
 • Koszt jednego spotkania: 50 zł (warsztaty, przerwa kawowa)
 • Liczba miejsc: 10
 • Miejsce: Sala w Centrum Duszpasterskim im. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu

Na warsztaty możecie się zapisać mailowo, wysyłając swoje imię i nazwisko na adres: urzekajaca.strefanadziei@gmail.com ).

Jest to cykl warsztatów, więc jeśli na chwilę obecną chcecie zapisać się wyłącznie na pierwsze spotkanie, prosimy zaznaczcie to w wiadomości. Zachęcamy jednak do wzięcia udziału w obu spotkaniach, ponieważ styczniowy warsztat będzie uzupełnieniem warsztatu grudniowego

Na zgłoszenia czekamy do 10.12.2014, w przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność zgłoszeń.

„Święć się Imię Twoje…”

u11

Temat kolejnego spotkania „Święć się Imię Twoje…” przypomina nam o naszej wyjątkowej relacji z Jezusem, który pozwala wzywać się po Imieniu, który jest tak bliski naszemu sercu, do którego możemy wołać : „Jezu, ufam Tobie!”

Tradycyjnie po Mszy św. spotykamy się przy herbacie w Centrum Duszpasterskim. To doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie urzekających Kobiet, wymiany doświadczeń, ale też zakupu wartościowych książek :)

Porozmawiajmy o uczuciach

warsztat_listopad

Kochane!

Zapraszamy Was na kolejny warsztat organizowany w ramach Strefy Nadziei.

Tym razem temat spotkania to „Porozmawiajmy o uczuciach, czyli jak być bliżej siebie i drugiego człowieka”.

Warsztat poprowadzi Ewa Umińska-Krygier – Prawnik i mediator rodzinny. W Strefie Nadziei prowadzi mediacje rodzinne, warsztaty z zakresu komunikacji międzyludzkiej oraz warsztaty dla rodziców. Służy ludziom wiedzą i umiejętnościami ukazując konflikt jako narzędzie rozwoju człowieka i zrozumienia potrzeb innych.

Warsztat odbędzie się:

 • 15 listopada 2014 (sobota)
 • godz. 9.00-15.00
 • Koszt: 50 zł (warsztaty, przerwa kawowa)
 • Liczba miejsc: 10
 • Miejsce: Sala w Centrum Duszpasterskim im. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu

Zapisać możecie się mailowo wysyłając swoje imię i nazwisko na adres: urzekajaca.strefanadziei@gmail.com (na zgłoszenia czekamy do 30.10. w przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność zgłoszeń).

„… a potrzeba tylko jednego”

u10

Temat kolejnego spotkania „…a potrzeba tylko jednego” przypomina nam o biblijnej historii Marii i Marty oraz wprowadza do rozważań dotyczących I przykazania i jego realizacji w życiu każdej Kobiety.

Zapraszamy Was także serdecznie na różaniec parafialny, który rozpoczynamy o godz. 18.30, by razem z Maryją, Najpiękniejszą z Kobiet, prosić Pana Boga we wszystkich naszych sprawach.

Tradycyjnie po Mszy św. spotykamy się przy herbacie w Centrum Duszpasterskim. To doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie urzekających Kobiet, wymiany doświadczeń, ale też zakupu wartościowych książek :)

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca! :)

„… z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ”

urzekajaca09

Z ogromną radością możemy zaprosić Was na naszą pierwszą powakacyjną Mszę! :) )
Temat najbliższego spotkania: „… z nich zaś największa jest Miłość…” przypomina nam o pierwszym i najważniejszym z przykazań – przykazaniu Miłości. Chcemy wsłuchać się słowa skierowane do nas przez samego Jezusa oraz odkryć i docenić ten ogromny Dar – Miłość doskonałą i nieskończoną, która uzdalnia nas do dzielenia się Nią z innymi… To ta Miłość, która zaspokaja nasze potrzeby bycia chcianą, akceptowaną i ukochaną.

Tradycyjnie po Mszy św. zapraszamy Was do Centrum Duszpasterskiego by wypić herbatę w gronie samych Urzekających Kobiet :)

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca!:)

Odkrywam radość życia

10450526_1511232845762209_2148752661181880360_n

Zgodnie z zapowiedzią przed nami ostatni warsztat przed wakacjami!

Tym razem zapraszamy Was na warsztat pod tytułem:

OKRYWAM RADOŚĆ ŻYCIA – warsztaty „antydepresyjne”

Warsztaty są dedykowane osobom, które zastanawiają się jak odnaleźć, przywrócić oraz jak utrzymać prawdziwą radość życia.
Pan Bóg wie czego potrzebujemy i zaprasza nas, abyśmy żyli w radości.

„…aby radość Wasza była pełna”. ( J 15,11)

Tymi zajęciami rozpoczynamy więc cykl spotkań wspierających przemianę naszego umysłu tak, by nie brakowało nam takiej radości, która trwa pomimo przeszkód, pomimo niesprzyjających okoliczności.

Jesteś zaproszona do niezwykłej wyprawy podczas której

 • będziemy rozpoznawać źródła radości życia,
 • będziemy uczyć się jak z nich czerpać każdego dnia,
 • będziemy odkrywać jak chronić tę radość przed smutkiem, rozpaczą i wszelkim zniechęceniem.

Warsztat poprowadzi Pani Magdalena Tokłowicz – Psycholog, psychoterapeuta systemowy i doradca chrześcijański. Ekspert rozwoju osobistego. W Strefie Nadziei prowadzi poradnię psychologiczną oferując terapię indywidualną, małżeńską oraz rodzinną jak i warsztaty z zakresu umiejętności społecznych i rozwoju osobistego.

Warsztat odbędzie się:

 • 14 czerwca 2014 (sobota)
 • godz. 9.00-14.00
 • Koszt: 50 zł (warsztaty, przerwa kawowa)
 • Liczba miejsc: 10
 • Miejsce: Sala w Centrum Duszpasterskim im. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu

Zapisać możecie się mailowo wysyłając swoje imię i nazwisko na adres: wydarzenia@strefanadziei.pl (na zgłoszenia czekamy do 13.06. w przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztat będzie prowadzony w kameralnym gronie, dlatego tym bardziej zachęcamy)

W Tobie odpoczywam…

urzekajaca_maj

To już ostatnie nasze spotkanie przed wakacjami!
Dlatego też nie bez przyczyny tematem kolejnego spotkania będzie „W Tobie odpoczywam…”. Chcemy odpowiedzieć na zaproszenie, by w końcu znaleźć chwilę, wsłuchać się w siebie i móc odpocząć – duchowo w Bogu, z dala od zmartwień i trosk dnia codziennego, ale też fizycznie od często wymagającej codzienności.
Chcemy powtarzać za Psalmistą, że „Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę”.

Będzie to także idealna okazja do odpoczynku nie tylko dla naszych dusz, ale także ciał – po Mszy św. zapraszamy na dalsze, radosne świętowanie do Centrum Duszpasterskiego w gronie samych Urzekających Kobiet…:)

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca!:)

Mama i dziecko

warsztat_czerwiec

Zgodnie z zapowiedziami przed nami kolejny warsztat dla wszystkich Urzekających. Tym razem zapraszamy Was na warsztat pod tytułem:

Mama i dziecko – Jak wykorzystać wiedzę o różnicach osobowości – swojej i swojego dziecka, aby być lepszą mamą.
Warsztat z wykorzystaniem kwestionariusza osobowości MBTI.

Celem warsztatu jest wsparcie wysiłku wychowania dziecka poprzez lepsze poznanie swojego temperamentu macierzyńskiego. Świadomość swojego typu osobowości pomoże Ci nie tylko w doborze właściwych metod wychowawczych, ale również w codziennych sytuacjach- wybieraniu odpowiednich zabaw i metod nauki.

Pierwsza cześć warsztatów zawiera ćwiczenia, których efektem jest zdiagnozowanie przez uczestniczki swojego temperamentu jako Mamy oraz temperamentu swoich dzieci. W drugiej części warsztatów poznamy sposoby jak wykorzystać swoje mocne strony do pracy z dzieckiem o odmiennej osobowości niż twoja, jak formułować polecenia , motywować dziecko i pomóc mu z rozwoju jego potencjału.

Warsztat poprowadzi znana już Urzekającym Pani Magdalena Urbanowicz – trenerka i coach oraz Pani Marta Kochanowska – socjoterapeutka pracująca z dziećmi i młodzieżą polonijną w Holandii.

Informacje:

 • 7 czerwca 2014 (sobota)
 • godz. 9.00-15.00
 • Koszt: 90 zł (warsztaty, certyfikat, przerwa kawowa)
 • Liczba miejsc: 10
 • Miejsce: Sala w Centrum Duszpasterskim im. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu

Zapisać możecie się mailowo wysyłając swoje imię i nazwisko na adres: wydarzenia@strefanadziei.pl (na zgłoszenia czekamy do 31.05. – decyduje kolejność zgłoszeń).

Nosisz w sobie życie!

Urzekająca (1)

Tematem kolejnego spotkania będzie niesamowita rola Kobiety w tajemnicy ludzkiego życia. Usłyszymy o wspaniałych Matkach, które swoim Sercem i Wiarą ożywiały świat, których ich otaczał. Chcemy zagłębić się w niesamowite historie i doświadczyć jak jesteśmy niezbędne do tego, aby ludzkie życie dzięki nam było piękniejsze! Nasze troskliwe serca i ręce gotowe do niesienia pomocy są narzędziem do głoszenia o Cudnej Bożej Miłości.

Po Eucharystii zapraszamy tradycyjnie na herbatę do kawiarenki w Centrum Duszpasterskim oraz do zakupu wartościowych książek.

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca!:)