Strefa Nadziei

„… z nich zaś największa jest MIŁOŚĆ”

urzekajaca09

Z ogromną radością możemy zaprosić Was na naszą pierwszą powakacyjną Mszę! :) )
Temat najbliższego spotkania: „… z nich zaś największa jest Miłość…” przypomina nam o pierwszym i najważniejszym z przykazań – przykazaniu Miłości. Chcemy wsłuchać się słowa skierowane do nas przez samego Jezusa oraz odkryć i docenić ten ogromny Dar – Miłość doskonałą i nieskończoną, która uzdalnia nas do dzielenia się Nią z innymi… To ta Miłość, która zaspokaja nasze potrzeby bycia chcianą, akceptowaną i ukochaną.

Tradycyjnie po Mszy św. zapraszamy Was do Centrum Duszpasterskiego by wypić herbatę w gronie samych Urzekających Kobiet :)

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca!:)

Odkrywam radość życia

10450526_1511232845762209_2148752661181880360_n

Zgodnie z zapowiedzią przed nami ostatni warsztat przed wakacjami!

Tym razem zapraszamy Was na warsztat pod tytułem:

OKRYWAM RADOŚĆ ŻYCIA – warsztaty „antydepresyjne”

Warsztaty są dedykowane osobom, które zastanawiają się jak odnaleźć, przywrócić oraz jak utrzymać prawdziwą radość życia.
Pan Bóg wie czego potrzebujemy i zaprasza nas, abyśmy żyli w radości.

„…aby radość Wasza była pełna”. ( J 15,11)

Tymi zajęciami rozpoczynamy więc cykl spotkań wspierających przemianę naszego umysłu tak, by nie brakowało nam takiej radości, która trwa pomimo przeszkód, pomimo niesprzyjających okoliczności.

Jesteś zaproszona do niezwykłej wyprawy podczas której

 • będziemy rozpoznawać źródła radości życia,
 • będziemy uczyć się jak z nich czerpać każdego dnia,
 • będziemy odkrywać jak chronić tę radość przed smutkiem, rozpaczą i wszelkim zniechęceniem.

Warsztat poprowadzi Pani Magdalena Tokłowicz – Psycholog, psychoterapeuta systemowy i doradca chrześcijański. Ekspert rozwoju osobistego. W Strefie Nadziei prowadzi poradnię psychologiczną oferując terapię indywidualną, małżeńską oraz rodzinną jak i warsztaty z zakresu umiejętności społecznych i rozwoju osobistego.

Warsztat odbędzie się:

 • 14 czerwca 2014 (sobota)
 • godz. 9.00-14.00
 • Koszt: 50 zł (warsztaty, przerwa kawowa)
 • Liczba miejsc: 10
 • Miejsce: Sala w Centrum Duszpasterskim im. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu

Zapisać możecie się mailowo wysyłając swoje imię i nazwisko na adres: wydarzenia@strefanadziei.pl (na zgłoszenia czekamy do 13.06. w przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztat będzie prowadzony w kameralnym gronie, dlatego tym bardziej zachęcamy)

W Tobie odpoczywam…

urzekajaca_maj

To już ostatnie nasze spotkanie przed wakacjami!
Dlatego też nie bez przyczyny tematem kolejnego spotkania będzie „W Tobie odpoczywam…”. Chcemy odpowiedzieć na zaproszenie, by w końcu znaleźć chwilę, wsłuchać się w siebie i móc odpocząć – duchowo w Bogu, z dala od zmartwień i trosk dnia codziennego, ale też fizycznie od często wymagającej codzienności.
Chcemy powtarzać za Psalmistą, że „Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: orzeźwia moją duszę”.

Będzie to także idealna okazja do odpoczynku nie tylko dla naszych dusz, ale także ciał – po Mszy św. zapraszamy na dalsze, radosne świętowanie do Centrum Duszpasterskiego w gronie samych Urzekających Kobiet…:)

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca!:)

Mama i dziecko

warsztat_czerwiec

Zgodnie z zapowiedziami przed nami kolejny warsztat dla wszystkich Urzekających. Tym razem zapraszamy Was na warsztat pod tytułem:

Mama i dziecko – Jak wykorzystać wiedzę o różnicach osobowości – swojej i swojego dziecka, aby być lepszą mamą.
Warsztat z wykorzystaniem kwestionariusza osobowości MBTI.

Celem warsztatu jest wsparcie wysiłku wychowania dziecka poprzez lepsze poznanie swojego temperamentu macierzyńskiego. Świadomość swojego typu osobowości pomoże Ci nie tylko w doborze właściwych metod wychowawczych, ale również w codziennych sytuacjach- wybieraniu odpowiednich zabaw i metod nauki.

Pierwsza cześć warsztatów zawiera ćwiczenia, których efektem jest zdiagnozowanie przez uczestniczki swojego temperamentu jako Mamy oraz temperamentu swoich dzieci. W drugiej części warsztatów poznamy sposoby jak wykorzystać swoje mocne strony do pracy z dzieckiem o odmiennej osobowości niż twoja, jak formułować polecenia , motywować dziecko i pomóc mu z rozwoju jego potencjału.

Warsztat poprowadzi znana już Urzekającym Pani Magdalena Urbanowicz – trenerka i coach oraz Pani Marta Kochanowska – socjoterapeutka pracująca z dziećmi i młodzieżą polonijną w Holandii.

Informacje:

 • 7 czerwca 2014 (sobota)
 • godz. 9.00-15.00
 • Koszt: 90 zł (warsztaty, certyfikat, przerwa kawowa)
 • Liczba miejsc: 10
 • Miejsce: Sala w Centrum Duszpasterskim im. Jana Pawła II przy parafii św. Rocha w Poznaniu

Zapisać możecie się mailowo wysyłając swoje imię i nazwisko na adres: wydarzenia@strefanadziei.pl (na zgłoszenia czekamy do 31.05. – decyduje kolejność zgłoszeń).

Nosisz w sobie życie!

Urzekająca (1)

Tematem kolejnego spotkania będzie niesamowita rola Kobiety w tajemnicy ludzkiego życia. Usłyszymy o wspaniałych Matkach, które swoim Sercem i Wiarą ożywiały świat, których ich otaczał. Chcemy zagłębić się w niesamowite historie i doświadczyć jak jesteśmy niezbędne do tego, aby ludzkie życie dzięki nam było piękniejsze! Nasze troskliwe serca i ręce gotowe do niesienia pomocy są narzędziem do głoszenia o Cudnej Bożej Miłości.

Po Eucharystii zapraszamy tradycyjnie na herbatę do kawiarenki w Centrum Duszpasterskim oraz do zakupu wartościowych książek.

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca!:)

Jestem z Tobą kiedy cierpisz…

urzekajaca_kwiecien

Tematem kolejnego spotkania będzie tajemnica cierpienia. Nie chcemy jednak skupiać całej uwagi na tych trudnościach, których w codziennym życiu doświadcza każda z nas… Chcemy przypomnieć sobie o tym, że gdy cierpimy, nigdy nie zostajemy same, że Jezus bardziej niż kiedykolwiek jest wtedy z nami i wlewa w nasze serca odwagę i siły do niesienia krzyża. Tak jak w Jego Drodze Krzyżowej – staniemy przed Nim jako płaczące niewiasty, te które zostały pocieszone, za które On z wielką Miłością ofiarował swoje życie.

Po Eucharystii zapraszamy tradycyjnie na herbatę do kawiarenki w Centrum Duszpasterskim oraz do zakupu wartościowych książek.

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca!:)

Ukochana, czyli ja!

 

urzekajaca 3 plakat

Tematem kolejnego spotkania będzie oczywiście Miłość! Zostaniemy zaproszone do tego, aby spojrzeć na siebie tak jak patrzy na nas On! Bóg ma oczy pełne zachwytu, gdy patrzy na Ciebie… Usłyszymy o tym, że zadaniem, które nam daje to pokochać siebie, czyli wspaniałą Kobietę, którą jesteś :)

Po Eucharystii zapraszamy na herbatę do kawiarenki w Centrum Duszpasterskim oraz do zakupu wartościowych książek.

Pełna pokoju

Plakat-Pełna Pokoju

„Urzekająca” to duchowa propozycja dla Kobiet. Ta wyjątkowa inicjatywa polega na comiesięcznej Mszy świętej ze specjalną konferencją. Poznaj kobiety Kościoła, ich tajemnicze i piękne historie. Sama przekonaj się jak bardzo jesteśmy do siebie podobne..

Podczas kolejnego spotkania przyjrzymy się naszym sercom i będziemy miały okazję zastanowić się jak być Kobietą Pełną Pokoju, Kobietą wolną od lęku.

Po Eucharystii będzie możliwość krótkiej Adoracji.
Następnie zapraszamy na herbatę do kawiarenki w Centrum Duszpasterskim oraz do zakupu książek i już ostatnich kalendarzy na Nowy Rok!

Zrób to dla swojego serca. Jesteś Urzekająca! :)

Radosne oczekiwanie na Boży plan

plakat Urzekająca

Msza św. inauguracyjna.

Parafia św. Rocha w Poznaniu.

11 Grudnia 2013 godz. 20.00 

Konferencję poprowadzi ks. Krzysztof Grześkowiak

Po mszy św. zapraszamy na herbatkę oraz kiermasz książek i płyt doskonałych pod ‚choinkę’.